23 stycznia 2021

Jak nie zrazić się do drukowania 3D?

Bez względu na to, czy interesują nas urządzenia prostsze, czy też profesjonalne drukarki 3D, koncepcja tworzenia przedmiotów własnej roboty jest kusząca dla wielu młodych majsterkowiczów. Problem jest tu jednak taki, że drukowanie 3D zajmuje sporo czasu, zaś na samym początku, nie wszystko wyjdzie nam tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Efekt jest taki, że wiele osób poddaje się przedwcześnie i nie chce wracać do korzystania z drukarek. Poniżej prezentujemy kilka porad, które pomogą Wam w oswojeniu się z drukiem 3D.

Znajomość mechanizmów

Chociaż nikt nie kupuje drukarki 3D tylko po to, aby ją rozkręcić, naprawdę ważna jest znajomość podzespołów, dzięki którym druk jest w ogóle możliwy. Wystarczy przyjrzeć się wszystkim mechanizmom, abyśmy byli w stanie samodzielnie poznać, który element odpowiada za odpowiednią część drukowania. Takie zaznajomienie sprawi, że nasze profesjonalne drukarki 3D oraz urządzenia domowe nie będą dla nas obcą technologią.

Nie bójmy się korzystać z pomocy

W sieci bez trudu znajdziemy gotowe projekty, które naprawdę warto jest przejrzeć. Rozkładając projekt na czynniki pierwsze zobaczymy, jakie elementy są w nim wykorzystywane oraz w jaki sposób przebiega jego druk. Dzięki temu nie musimy już na start eksperymentować z samą kreacją projektu, która jest bardzo trudnym procesem dla początkujących użytkowników. Warto jest też poprosić o pomoc specjalistę lub znajomego, który zna się na drukarkach 3D. Bardzo dobrym wyborem są także filmiki instruktażowe.

Zaopatrzmy się w substytuty materiałowe

Zarówno profesjonalne drukarki 3D, jak i ich tańsze odpowiedniki są bardzo drogie. Dobrze jest więc już zawczasu pomyśleć nad zakupem tańszych materiałów do drukowania, na których będziemy mogli ćwiczyć, nie narażając się na dodatkowe wydatki. „Prawdziwe” materiały do druku 3D również kosztują bowiem sporo, zaś marnowanie ich na pierwsze drukarskie kroki zwyczajnie mija się z celem. Trzymając się tych reguł, z pewnością łatwiej nam będzie oswoić się z technologią druku 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *