20 października 2021

Czy za pomocą drukarki 3D możemy zrobić komuś prezent?

Drukarki 3D są urządzeniami o niezwykłej wszechstronności, jeśli chodzi o drukowane przez nie modele. Korzystają z nich zarówno profesjonalne firmy, jak i majsterkowicze-amatorzy. W dzisiejszym artykule skupimy się na tej drugiej grupie, czyli zwykłych użytkownikach, drukujących modele dla własnej satysfakcji. A, jak wszyscy zapewne wiemy, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, niż dawanie prezentów. Osoby, które z tematem drukarek 3D zaczęły obcować dopiero od niedawna, zapewne zastanawiają się, czy wydrukowane przedmioty mogą być dobrym prezentem.

Wyjątkowy podarunek

Ponieważ drukarki 3D pozwalają nam na nadanie modelowi dowolnej formy, możliwości mamy naprawdę dużo. A, co najważniejsze, wydrukowany prezent będzie czymś wyjątkowym, czego druga osoba nie nabędzie w żadnym sklepie. Jeśli nasz znajomy/kuzyn/chłopak jest fanem jakiejś gry lub serialu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli spróbować naszych sił w wydrukowaniu prostej figurki nawiązującej do danego tytułu. Równie ciekawym prezentem jest też etui na smartfona, które możemy zaprojektować w wyjątkowy sposób, odpowiadającym gustowi osoby, która ma otrzymać dany prezent.

profesjonalne drukarki 3d kraków

Nie zapominajmy też o tym, że model z drukarki 3D możemy dodatkowo opracować po jego wydrukowaniu. I nie mówimy tu tylko i wyłącznie o starciu zeń zbędnych warstw, w celu nadania mu lepszej estetyki. Na przykład, wydrukowaną ramkę możemy wzbogacić o podświetlenie LED, jeśli znamy się na podstawach majsterkowania. Dzięki temu, możemy być pewni, że wydrukowany prezent będzie na tyle wyjątkowy, że otrzymująca go osoba chętnie postawi go na swojej półce. A to jest już naprawdę satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *