19 października 2021

Drukarka 3D a nowy biznes

Drukowanie 3D to technologia, która stopniowo zaczyna wkraczać w normy współczesnych przedsiębiorstw. I chociaż jeszcze kilka lat temu Polacy dziwili się, że możliwe jest wydrukowanie w pełni funkcjonalnych przedmiotów, obecnie także i w naszym kraju rośnie popularność tego rozwiązania. Zwłaszcza, że profesjonalne drukarki 3D odznaczają się znacznie lepszymi parametrami, niż ich tańsze odpowiedniki, użytkowane w domach. Myśląc nad rozpoczęciem własnej działalności, wiele osób zastanawia się, czy zakup drukarki 3D jest opłacalny. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jaki biznes możemy rozpocząć, skupiając działalność na drukowaniu elementów i przedmiotów.

Od części zamiennych po akcesoria

Ogromną zaletą drukarek 3D z wyższej półki jest to, że możemy wytwarzać za ich pomocą szeroką gamę przedmiotów. Dla przykładu, możemy pomyśleć o otworzeniu sklepu z akcesoriami do smartfonów, projektowanymi na zlecenie klientów. Dzięki temu, możliwe będzie dotarcie do szerszej grupy odbiorców, zwłaszcza wtedy, gdy w naszej okolicy nie istnieją takie przedsiębiorstwa. Podobnie jest w przypadku wykonywanych na zamówienie figurek lub biżuterii tudzież wazonów.

Profesjonalne drukarki 3D umożliwią nam także drukowanie i sprzedaż części zamiennych do sprzętu RTV/AGD. Jest to szczególnie przydatne, jeśli klient potrzebuje części do urządzenia, które dawno wyszło już z obiegu.

Pomoc innym firmom i amatorom drukowania 3D

Jeszcze inną opcją jest tu prowadzenie działalności, bazującej na wdrażaniu drukarek 3D do firm, udzielając szkoleń oraz dostarczając narzędzia. Ponieważ profesjonalne drukarki 3D są coraz częściej rozważanym elementem wyposażenia hal produkcyjnych lub biur, znalezienie klientów wcale nie powinno być dla nas trudne. Alternatywą jest tu działalność celująca w nowicjuszy, którzy dopiero mają zamiar rozpocząć swoją przygodę z drukowaniem. Możemy tu bowiem zająć się sprzedażą gotowych, przykładowych projektów, a nawet własnych tutoriali. Niektórzy preferują z kolei prowadzenie stron lub blogów, na łamach których zamieszczane są ciekawe informacje na temat drukarek 3D. Jeśli uda nam się znaleźć tu partnera, blog lub strona może nam posłużyć za dodatkowe źródło utrzymania. Opcji jest mnóstwo, a jeśli w naszej głowie już zrodziła się koncepcja działalności, to już praktycznie połowa sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *