8 grudnia 2021

W jakich przedsiębiorstwach sprawdzą się drukarki PolyJet?

Przemysłowe drukarki PolyJet to sprzęt, którego działaniu ciężko jest odmówić wysokiej skuteczności. Drukarki te wykorzystują bowiem nowatorskie rozwiązania, dzięki którym są one nie tylko bezpieczne dla środowiska oraz użytkownika, ale także umożliwiają drukowanie modeli o bardzo wysokiej jakości. Zastanawiając się nad zakupem drukarki 3D dla naszej firmy, zapewne nieraz będziemy mieć wątpliwości co do tego, czy urządzenie to faktycznie nam się przyda. W niniejszym artykule opowiemy, w jakich gałęziach przedsiębiorczych drukarki PolyJet sprawdzą się najlepiej.

Gwarancja piękna modelu

Już na sam początek należy wspomnieć o tym, że przemysłowe drukarki PolyJet umożliwiają nam uzyskanie modeli o gładkiej, solidnie wykończonej powierzchni. I chociaż w dalszym ciągu konieczna będzie jej drobna obróbka, jeśli zależy nam na najwyższej możliwej estetyce, drukarki te są w stanie uformować modele o minimalnej ilości nadmiaru warstw. Urządzenia te są też kompatybilne z materiałami, które pozwolą nam uzyskać modele przezroczyste, o powierzchni przypominającej szkło.

Atuty te sprawiają, że przemysłowe drukarki PolyJet są bardzo dobrym wyborem w jubilerstwie, a także produkcji talerzy lub wazonów. Za ich pomocą możliwe jest także uzyskanie pięknie wyglądających akcesoriów do smartfonów lub ramek na zdjęcia. A jeśli celujemy w terytoria mocno hobbystyczne, na przykład sprzedając własne figurki na Etsy i podobnych stronach, to taka drukarka również umożliwi nam wykonanie modeli, odpowiadających wymogom naszych klientów. W urządzeniach PolyJet liczy się bowiem nie tylko trwałość drukowanych elementów, ale przede wszystkim ich estetyka. Jeśli mamy więc zamiar drukować produkty, mające prezentować się efektownie, jest to praktycznie najlepszy wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *