19 października 2021

Do czego może nam posłużyć drukarka 3D?

Nie da się ukryć, że drukarki 3D stają się coraz popularniejsze, także w naszym kraju. Korzystają z nich przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne. Oczywiście, drukarki do użytku domowego cechują się nieco słabszymi osiągami od swoich profesjonalnych odpowiedników, lecz nadrabiają to, w dalszym ciągu wysoką, precyzją oraz niższą ceną. Wielu z Was zapewne zastanawia się, co takiego można zrobić za pomocą tego urządzenia. W niniejszym artykule opowiemy więc, do czego przyda nam się drukowanie 3D.

Wysoka kultura pracy oraz oszczędność

Jeśli zależy nam na estetyce pracy, warto jest rozejrzeć się za drukarkami, które wykorzystują metodę drukowania FDM. Polega ona na przetapianiu materiału, najczęściej gumy lub plastiku, a następnie nakładaniu warstwowym. Podczas drukowania nie ma tu mowy o mniejszych zanieczyszczeniach, co czyni drukarki 3D tego typu idealnym wyborem do biura lub domu.

Korzystanie z druku 3D to także możliwość zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy. Dla przykładu, nasza firma może wykorzystać taką drukarkę do stworzenia własnych materiałów reklamowych, pozwalających na łatwiejsze trafienie do nowych klientów. Nie musimy więc wynajmować wówczas specjalnych firm, zajmujących się marketingiem. Jeśli nasze przedsiębiorstwo zajmuje się też produkcją małoseryjną, druk 3D pozwoli nam na uniknięcie przepłacenia za formę wtryskową. Opcja ta tyczy się jednak mniejszych firm – jeżeli stawiamy bowiem na szybką produkcję masową, wolne, dokładne drukowanie 3D nie jest najlepszym pomysłem. Chyba, że jesteśmy w stanie nabyć kilka drukarek lub wynająć firmę drukującą, dysponującą odpowiednim zaopatrzeniem.

Co takiego możemy wydrukować?

Mówiąc dość ogólnikowo – niemal wszystko. Wazony, proste zabawki, pomoce naukowe, a nawet części zamienne do posiadanych przez nas urządzeń. Drukarki 3D wymagają co prawda kilku godzin zagłębiania się w tajniki ich obsługi, lecz po pierwszym udanym wydruku, bez problemu będziemy w stanie wykonać kolejne. Ograniczeniem będzie z kolei tylko nasza wyobraźnia, zaś przygotowanie następnego wydruku zajmie nam tylko kilka minut. Jeśli lubimy więc majsterkować, lub prowadzimy małą firmę stawiającą na produkcję, drukarka 3D z pewnością będzie dla nas zakupem wartym rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *