19 października 2021

Czym jest drukarka 3D z technologią PolyJet?

Technologia drukowania 3D obfituje w wiele nowoczesnych rozwiązań, pozwalających użytkownikom drukarek na uzyskanie wysokiej jakości modeli. Do najpopularniejszych urządzeń należą przemysłowe drukarki PolyJet, oferowane przez renomowaną firmę ProSolutions, dążącej do spopularyzowania drukowania 3D w Polsce. Co sprawia, że urządzenia te są tak uznawanym wyborem na naszym rynku?

Nowatorskie rozwiązania

Aby możliwe było wydrukowanie wysokiej jakości modeli, przemysłowe drukarki PolyJet wykorzystują fotopolimer, nakładany kroplami na stół roboczy. Podczas drukowania, urządzenie naświetla go promieniami UV, pod wpływem których substancja ta zaczyna twardnieć. Nie musimy się przy tym martwić o powstanie jakichkolwiek szpecących nierówności – drukarki zostały bowiem wyposażone w specjalną rolkę, która na bieżąco usuwa nadmiar materiału. Co więcej, oprogramowanie urządzenia jest w stanie podzielić model na warstwy, a także samodzielnie określić, jaki rodzaj materiału (podporowy lub modelowy) nałożyć w danym miejscu.

Zalety drukarek PolyJet

Przemysłowe drukarki PolyJet odznaczają się wysoką dokładnością, a także gładkim wykończeniem utworzonych modeli. Za ich pomocą możemy drukować przedmioty o różnorodnej geometrii, a także połączenia lub narzędzia. Drukarka ta pozwoli nam także uzyskać modele zarówno przezroczyste, jak i w różnorodnych kolorach. Po zakończonym drukowaniu, wystarczy jedynie usunąć materiał podporowy, aby model był gotowy do wykorzystania. Uzyskane modele są jednocześnie odporne na działanie wysokich temperatur, zaś sama drukarka jest w pełni bezpieczna dla środowiska. Dodatkową zaletą jest tu fakt, że korzystać z niej mogą zarówno pasjonaci drukowania 3D, jak i profesjonalne przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *